середа, 29 жовтня 2014 р.

Як зробити хороші фотографії

В  сьогоднішньому пості я хочу зробити невеличку шпаргалку по налаштуванню дзеркального фотоапарата (це не повна інструкція, лише кілька підказок).

Nikon D3100
Багато з нас хочуть або вже стали щасливими власниками дзеркалок. Але далеко не всі власники таких камер вміють користуватись своїм фотоапаратом фотографія в автоматичному режимі не рахується вмінням фотографувати.
Отож, я подивилась відео одного відомого фотографа і вирішила тут викласти своє узагальнення того, що я почерпнула з його уроків.

Як настроїти камеру, щоб отримати фото з розмитим фоном ?

 Вибираєте режим пріорітета діафрагми. У мене на камері він позначений як А . В цьому режимі ми вибираємо діафрагму, витримку камера вибере сама.
Чим менше буде значення F, тим розмитішим буде фон. (Тобто при F-4 фон буде більш розмитим, ніж при F-6)
 Ще для ефекту розмитості краще знімати на максимальному зумі (тобто максимально приблизивши предмет зумом, встановлюйте максимальну фокусну відстань). В моєму випадку така фокусна відстань становитиме 55мм, так як об'єктив у мене кітовий.

Приклад фото з розмитим фоном


Як сфотографувати рухомі обєкти? Як уникнути розмазаних фото?

Наприклад ви хочете сфотографувати водопад.

 Вибираємо режим пріорітета витримки S. Витримка- це час на який відкривається об'єктив і дає доступ світла до матриці. В цьому режимі ми вибираємо витримку, а діафрагму камера настроює сама. Якщо ми виберемо високу витримку (н-д: 1/1000 сек), то зможемо зафіксувати окремі краплі води. Коли витримка вибрана досить низька (н-д: 1/30 сек), то ми можемо побачити "рух" води.
Щоб уникнути розмазаних фото, потрібно обирати коротку витримку (н-д 1/2000 сек)

Приклад чіткого фото об'єкта, що рухається
На сьогодні це все.Я не претендую на звання "профі", і тому інформація, яка тут подана розрахована на самих недосвідчених користувачів, які вже придбали фотокамеру, але ще не навчились нею робити хороші фото.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...